בקבוצת בוץ, אנו בוחנים חומרי בניה טבעיים באמצעות השפעתם על שלושה גורמים: האדם שגר בבית או מבלה זמן משמעותי בחלל; האדמה או הסביבה שבה מייצרים את המוצר, צורכים אותו ושבה הוא מסיים את דרכו; והבית, הקירות והחללים שנבנו באמצעותו.

בעמוד זה תוכלו לקרוא על היתרונות של חומרי בניה טבעיים בחלוקה לאדם-אדמה-בית. שימו לב לאייקוני האיכות המופיעים בכל קטגוריה וחפשו אותם בעמודי המוצר השונים.

כיצד המוצר מטיב עם האדם?

חומרי בניה העשויים מרכיבים טבעיים מטיבים עם בריאות האדם דרך איכות האוויר שאנחנו נושמים. אנו מחפשים חומרים שאינם מכילים (או מכילים באופן מינימלי ביותר) תרכובות אורגניות נדיפות (VOC’s) הנפלטות לאוויר בחלל הבית ומזיקות לבריאות של הדיירים הגרים בו, ובוחנים אם החומר הוא אנטי אלרגני, ללא ריחות לוואי, ובאיזה רמה הוא מאפשר ללחות להשתחרר לאוויר (במקום להיכלא ולהצטבר בקירות ולייצור עובש). אוויר לנשימה נקי ובריא יותר מטיב במיוחד עם תינוקות, ילדים, קשישים ואנשים הסובלים מאלרגיות ורגישות בדרכי הנשימה.

יתרונות לדוגמה

מתאים במיוחד לילדים ואנשים הסובלים מאלרגיות
ויסות לחות טבעי התורם לשהייה נעימה ונינוחה בבית
מוצרי בניה טבעיים היוצרים חלל מגורים בריא

האם המוצר ותהליך הייצור שלו שומרים על האדמה?

חומרי בניה העשויים מרכיבים טבעיים בלבד צריכים להיות בעלי טביעת רגל פחמנית מינימלית, כלומר לאורך חיי המוצר, מתהליך הייצור, דרך היישום והצריכה של החומר ועד לפירוק שלו בסוף חייו, השפעתו המזיקה על הסביבה מצטמצמת למינימום. כשאנו חוקרים מוצרים חדשים, אנו מקפידים לבחור חומרי הגלם שעברו עיבוד מינימלי, ומיוצרים באופן אקולוגי; שצריכת האנרגיה ופליטת הפחמן בעת הייצור תהיה מזערית; שהשימוש בחומרי אריזה יהיה סביר; ושהמפעל המייצר ידגול בערכים סביבתיים וינוהל באופן בר קיימא.

יתרונות לדוגמה

מוצרי בנייה מחומרי גלם מתחדשים בעלי טביעת רגל אקולוגית נמוכה ביותר
חומרי בידוד טבעיים תורמיםךמבנה יעיל מבחינה אנרגטית המאפשר חסכון בפליטות גז חממה
חומרי בידוד טבעיים תורמיםךמבנה יעיל מבחינה אנרגטית המאפשר חסכון בפליטות גז חממה

מה התרומה של המוצר לבית עצמו?

צבעים וטייחים טבעיים מגיעים בצבעים מרהיבים, גימורים מיוחדים, יכולת הכיסוי שלהם מעולה והם בחירה מצוינת הן מבחינה בריאותית והן בפן האסטטי של הבית. החומרים הטבעיים בדרך כלל אינם מצריכים תחזוקה מיוחדת, הם דוחי אבק וחשמל סטטי וקלים לניקוי. כיוון שמדובר בחומר נושם בעל יכולת וויסות לחות, הוא עמיד יותר ממקבילו הקונבנציונלי, אינו צובר עובש וטיח טבעי אף מנטרל ריחות לא נעימים. בחיפויים ומערכות קיר נראה גם שיפור באקוסטיקה בחלל, יעילות אנרגטית גבוהה, בידוד תרמי פנומנלי ושמירה על טמפרטורה מאוזנת ונוחה. חומרי בניה טבעיים עמידים לאורך שנים, בעלי יכולת ״ריפוי עצמי״ וחלקם, כמו המפקריט וטיחי סיד, אף משתבחים עם הזמן.

יתרונות לדוגמה

מראה נהדר המשתלב בכל סגנון עיצוב
בידוד אחדאלי המאפשר חסכון בעלויות חימום וקירור הבית
חומרים טבעיים איכותיים תורמים לבנייה בסטנדרט גבוה ועמידות גבוהה לשנים רבות

שווה קריאה

צבע טבעי אמיתי – מה זה?

כשאנו בקבוצת בוץ מחפשים צבע טבעי איכותי ובריא (כבר מצאנו את הצבע הטבעי המושלם– אבל בואו ונספר לכם איך עשינו זאת!)– אנחנו מחפשים כמה דברים.

1 – בריאות בריאות בריאות. כי מה שהכי חשוב – הכי חשוב. גם במוצרי בניה ובטח ובטח במוצרי בניה שמהווים גמר – כלומר

טיח טבעי ואדריכלי על

הטיח המינרלי הטבעי שלנו ALMA נבחר לחפות את חללי הפנים של פרויקט הספריה הלאומית בירושלים בתכנונם של אדריכלי העל Herzog & de Meuron!

הספרייה הלאומית היא הגוף המופקד על שמירת אוצרותיה המודפסים של מדינת ישראל ושל מורשת העם היהודי.

כל מה שרציתם לדעת על voc's

אנחנו מכירים את הגורמים המזהמים את האוויר שאנחנו נושמים מחוץ לבית, כמו פליטות גז ממכוניות ומפעלים.

אופי החיים בחברה המודרנית, הוא כזה בו אנו מבלים את רוב זמננו בתוך מבנה – בית, משרד,  מבני מסחר. לפי מחקרים – מעל 90% אחוז משעות היממה.

ברוכים הבאים לאתר החדש של בוץ. אנו עדיין עובדים על כמה דברים אז עמכם הסליחה אם לא הכל מושלם עדיין